Aktuality | Nezařazené | Praktické informace | Titulní strana

Výhody, které mají členové OMS Opava

autor: | 05. 05. 2022 | Aktuality, Nezařazené, Praktické informace, Titulní strana

V minulém týdnu jsem zaznamenala publikování článku ČMMJ, přes weby okresních mysliveckých spolků, který se týkal slevy na vůz ISUZU. Osobně si myslím, že pro většinu členů ČMMJ je tato nabídka tak k pousmání… Tedy pro mě rozhodně.

Mezi výhody, které vyzdvihuje ČMMJ, patří širší záběr pojištění v rámci výkonu práva myslivosti – více informací na stránkách ČMMJ. Toto je rozhodně benefit, který za výhodu považuji.

Zde bych ráda každému myslivci, kynologovi, aktivnímu členu mysliveckého spolku nebo nadšenému majiteli loveckého psa ukázala výhody, které OMS Opava poskytuje svým vlastním členům v rámci běžné činnosti.

KYNOLOGIE

Pro myslivce, kteří se rozhodnou pro získání loveckého upotřebení pro svého psa, OMS Opava poskytuje výrazné slevy v rámci startovného na zkouškách, příklady:

  • podzimní zkoušky: „Poplatek za 1 loveckého psa na akci činí 1800 Kč, členům OMS Opava je poskytnuta sleva ve výši 900 Kč, členům ČMMJ je poskytnuta sleva ve výši 800 Kč.“
  • zkoušky vloh: „Poplatek za 1 loveckého psa na akci činí 1400 Kč, členům OMS Opava je poskytnuta sleva ve výši 700 Kč, členům ČMMJ je poskytnuta sleva ve výši 600 Kč.“

Samozřejmě toto jsou jen dvě ukázky za všechny. Mám za to, že členství se vyplatí i kynologickému nadšenci, který v daném roce absolvuje třeba jen jedny zkoušky.

STŘELECTVÍ

Další sleva je u okresního přeboru – startovné pro člena ČMMJ 400 Kč, pro nečlena, který se zúčastní, je cena 500 Kč.

ZKOUŠKY Z MYSLIVOSTI A ZKOUŠKY MYSLIVECKÝCH HOSPODÁŘŮ

V neposlední řádě výraznou slevu získají členové OMS Opava, kteří se rozhodnou pro absolvování kurzu myslivosti.

Poplatky za kurz myslivosti, které jsou platné od kurzu začínajícího v lednu 2023:

Základní6 500 Kč
Členové OMS Opava5 000 Kč
Studenti (potvrzení o studiu)5 800 Kč
Studenti (zemědělka Opava, potvrzení o studiu)5 300 Kč

Zkoušky pro myslivecké hospodáře vyjdou člena OMS Opava na 5000 Kč, nečlena na 6000 Kč.

Pro získání nižší ceny kurzů je potřeba nejprve uhradit členský příspěvek (zahrnující pojištění) a to kdykoli před podáním přihlášky do kurzu. Členství je pak třeba hradit i v letech, než se zúčastní závěrečné zkoušky.

Chápu, že všichni členové se všech akcí neúčastní a výhody tak nečerpají, ale rada OMS Opava se snaží a dělá co může, aby vyšla vstříc svým členům při organizaci a realizaci akcí. Práce je mnoho a opravdu zamrzí, pokud se ozývají hlasy, že OMS je k ničemu. Pokud máte chuť se do činností zapojit, vyberte si komisi a neváhejte přiložit ruku k dílu. Jak dobře víme, kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Ing. Dagmar Vitásková