Akce kynologie

Podzimní zkoušky 24.4.2022

autor: | 25. 04. 2022 | Akce kynologie

V neděli 24. dubna 2022 proběhly Podzimní zkoušky ohařů a ostatních plemen.

Přihlášení byli 2 psy ze skupiny ohařů (velký münsterlandský ohař a německý ohař krátkosrstý), ze skupiny ostatních plemen 2 němečtí křepeláci, 2 zlatí retrívři a 1 welššpringeršpaněl.

Sbor rozhodčích byl v tomto složení: vrchní rozhodčí Břetislav Vaňhara, rozhodčí Mgr. Michal Vitásek, Iveta Pešová, Ludmila Zajícová a Ing. Stanislav Rafaj. Zkoušky probíhaly v honitbách MS Borka Velké Hoštice a MS Opavice.

Ráno všechny přítomné přivítal za MS Borka Velké Hoštice Daniel Nestroj, za MS Opavici Eduard Hahn, za OMS Opava předseda kynologické komise Václav Sýkora, jednatel OMS Opava dokončil všechny formality potřebné před zkouškami, proběhla veterinární prohlídka, losování pořadí, prezence přítomných adeptů kurzu myslivosti a mohli jsme začít.

Při zahájení vrchní rozhodčí představil všechny přítomné, informoval o lokacích a skupinách a všem účastníkům podzimních zkoušek popřál štěstí. Předpověď počasí nevypadala v sobotu příliš pozitivně, byla vyhlášena výstraha na silné bouřky, naštěstí nám počasí přálo a po dešti v noci a ráno se srážky už téměř neobjevily až do ukončení zkoušek. Honitba byla skvěle připravená, závodčí nasměrovali rozhodčí do míst, kde se zvěř zdržovala a přejíždění z místa na místo bylo dobře organizované. MS Borka Velké Hoštice připravila pro účastníky příjemné zázemí na chatě, kde si každý mohl vybrat z připravených pochutin.

I přes příznivé podmínky, které v neděli panovaly a dostatek zvěře, bohužel 3 psi zkoušky nedokončili.

Vítězem zkoušek se stal Dancing Diplomat Pure Soul, zlatý retriever, vůdce Hana Rumanová s 200 body, který obstál v I. ceně, druhé místo obsadila fena Beatrice Betty z Vrboveckého dvora, zlatý retriever, vůdce Lenka Němcová s 185 body v II. ceně a třetí místo získala Fanny Navero, německý křepelák, vůdce Petr Mihálek s 179 body v III. ceně.

Výsledková listina: